ELC-18B222L
Part Number:
ELC-18B222L
Description:
FIXED IND 2.2MH 750MA 880MOHM TH
Current Rating (Amps) :
750 mA
DC Resistance (DCR) :
880mOhm
Height - Seated (Max) :
1.063" (27.00mm)
Inductance :
2.2 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.787" Dia (20.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%