ELC-18B472L
Part Number:
ELC-18B472L
Description:
FIXED IND 4.7MH 550MA 1.7 OHM TH
Current Rating (Amps) :
550 mA
DC Resistance (DCR) :
1.7Ohm
Height - Seated (Max) :
1.063" (27.00mm)
Inductance :
4.7 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.787" Dia (20.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%