ELC-18B562L
Part Number:
ELC-18B562L
Description:
FIXED IND 5.6MH 460MA 2.2 OHM TH
Current Rating (Amps) :
460 mA
DC Resistance (DCR) :
2.2Ohm
Height - Seated (Max) :
1.063" (27.00mm)
Inductance :
5.6 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.787" Dia (20.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%