ELC-18B822L
Part Number:
ELC-18B822L
Description:
FIXED IND 8.2MH 410MA 3.1 OHM TH
Current Rating (Amps) :
410 mA
DC Resistance (DCR) :
3.1Ohm
Height - Seated (Max) :
1.063" (27.00mm)
Inductance :
8.2 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.787" Dia (20.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%