ELC-10E6R8L
Part Number:
ELC-10E6R8L
Description:
FIXED IND 6.8UH 2.6A 32 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
2.6 A
DC Resistance (DCR) :
32mOhm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%