ELC-10E8R2L
Part Number:
ELC-10E8R2L
Description:
FIXED IND 8.2UH 2.5A 35 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
2.5 A
DC Resistance (DCR) :
35mOhm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
8.2 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%