ELC-10E150L
Part Number:
ELC-10E150L
Description:
FIXED IND 15UH 2.2A 46 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
2.2 A
DC Resistance (DCR) :
46mOhm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%