ELC-10E820L
Part Number:
ELC-10E820L
Description:
FIXED IND 82UH 1A 190 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
190mOhm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
82 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%