ELC-10E101L
Part Number:
ELC-10E101L
Description:
FIXED IND 100UH 960MA 210MOHM TH
Current Rating (Amps) :
960 mA
DC Resistance (DCR) :
210mOhm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%