ELC-10E121L
Part Number:
ELC-10E121L
Description:
FIXED IND 120UH 920MA 240MOHM TH
Current Rating (Amps) :
920 mA
DC Resistance (DCR) :
240mOhm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
120 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%