ELC-10E151L
Part Number:
ELC-10E151L
Description:
FIXED IND 150UH 830MA 260MOHM TH
Current Rating (Amps) :
830 mA
DC Resistance (DCR) :
260mOhm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%