ELC-10E221L
Part Number:
ELC-10E221L
Description:
FIXED IND 220UH 640MA 410MOHM TH
Current Rating (Amps) :
640 mA
DC Resistance (DCR) :
410mOhm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%