ELC-10E102L
Part Number:
ELC-10E102L
Description:
FIXED IND 1MH 310MA 1.8 OHM TH
Current Rating (Amps) :
310 mA
DC Resistance (DCR) :
1.8Ohm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
1 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%