ELC-10E152L
Part Number:
ELC-10E152L
Description:
FIXED IND 1.5MH 260MA 2.8 OHM TH
Current Rating (Amps) :
260 mA
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
1.5 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%