ELC-10E272L
Part Number:
ELC-10E272L
Description:
FIXED IND 2.7MH 180MA 5.2 OHM TH
Current Rating (Amps) :
180 mA
DC Resistance (DCR) :
5.2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
2.7 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%