ELC-10E332L
Part Number:
ELC-10E332L
Description:
FIXED IND 3.3MH 170MA 5.9 OHM TH
Current Rating (Amps) :
170 mA
DC Resistance (DCR) :
5.9Ohm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
3.3 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%