ELC-10E392L
Part Number:
ELC-10E392L
Description:
FIXED IND 3.9MH 160MA 6.5 OHM TH
Current Rating (Amps) :
160 mA
DC Resistance (DCR) :
6.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
3.9 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%