ELC-10E472L
Part Number:
ELC-10E472L
Description:
FIXED IND 4.7MH 140MA 9.6 OHM TH
Current Rating (Amps) :
140 mA
DC Resistance (DCR) :
9.6Ohm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
4.7 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%