ELC-10E682L
Part Number:
ELC-10E682L
Description:
FIXED IND 6.8MH 110MA 11.9OHM TH
Current Rating (Amps) :
110 mA
DC Resistance (DCR) :
11.9Ohm
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
6.8 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%