ELC-12E4R7L
Part Number:
ELC-12E4R7L
Description:
FIXED IND 4.7UH 4.4A 14 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
4.4 A
DC Resistance (DCR) :
14mOhm
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%