ELC-12E5R6L
Part Number:
ELC-12E5R6L
Description:
FIXED IND 5.6UH 4.1A 16 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
4.1 A
DC Resistance (DCR) :
16mOhm
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Inductance :
5.6 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%