ELC-12E8R2L
Part Number:
ELC-12E8R2L
Description:
FIXED IND 8.2UH 3.7A 20 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
3.7 A
DC Resistance (DCR) :
20mOhm
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Inductance :
8.2 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%