ELC-12E180L
Part Number:
ELC-12E180L
Description:
FIXED IND 18UH 3.1A 30 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
3.1 A
DC Resistance (DCR) :
30mOhm
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Inductance :
18 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%