ELC-12E220L
Part Number:
ELC-12E220L
Description:
FIXED IND 22UH 2.8A 33 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
2.8 A
DC Resistance (DCR) :
33mOhm
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%