ELC-12E270L
Part Number:
ELC-12E270L
Description:
FIXED IND 27UH 2.5A 37 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
2.5 A
DC Resistance (DCR) :
37mOhm
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Inductance :
27 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%