ELC-12E330L
Part Number:
ELC-12E330L
Description:
FIXED IND 33UH 2.4A 41 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
2.4 A
DC Resistance (DCR) :
41mOhm
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%