ELC-12E680L
Part Number:
ELC-12E680L
Description:
FIXED IND 68UH 1.7A 73 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
1.7 A
DC Resistance (DCR) :
73mOhm
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%