ELC-12E151L
Part Number:
ELC-12E151L
Description:
FIXED IND 150UH 1.1A 180 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
1.1 A
DC Resistance (DCR) :
180mOhm
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%