ELC-12E181L
Part Number:
ELC-12E181L
Description:
FIXED IND 180UH 1A 200 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Inductance :
180 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%