ELC-12E271L
Part Number:
ELC-12E271L
Description:
FIXED IND 270UH 830MA 320MOHM TH
Current Rating (Amps) :
830 mA
DC Resistance (DCR) :
320mOhm
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Inductance :
270 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%