ELC-12E102L
Part Number:
ELC-12E102L
Description:
FIXED IND 1MH 430MA 1.1 OHM TH
Current Rating (Amps) :
430 mA
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Inductance :
1 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.531" Dia (13.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%