ELJ-DA390JF
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ELJ-DA390JF
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 39UH 110MA 5.2 OHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
110 mA
DC Resistance (DCR) :
5.2Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
39 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
21 @ 2.52MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%