ELJ-DA680JF
Part Number:
ELJ-DA680JF
Description:
FIXED IND 68UH 85MA 9 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
85 mA
DC Resistance (DCR) :
9Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Q @ Freq :
21 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%