ELJ-PA220KF2
Part Number:
ELJ-PA220KF2
Description:
FIXED IND 22UH 420MA 660MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
290mA
Current Rating (Amps) :
420 mA
DC Resistance (DCR) :
660mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
15MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%