ELJ-PA101KF2
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ELJ-PA101KF2
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 100UH 175MA 3.9OHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
130mA
Current Rating (Amps) :
175 mA
DC Resistance (DCR) :
3.9Ohm
Features :
Frequency - Self Resonant :
6.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%