ELJ-PA221KF2
Part Number:
ELJ-PA221KF2
Description:
FIXED IND 220UH 115MA 8.7OHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
85mA
Current Rating (Amps) :
115 mA
DC Resistance (DCR) :
8.7Ohm
Features :
Frequency - Self Resonant :
4MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%