ELJ-RF3N6ZFB
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ELJ-RF3N6ZFB
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.6NH 380MA 140MOHM SM
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
380 mA
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.3GHz
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Inductance :
3.6 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.2nH