ELJ-RF4N3DFB
Part Number:
ELJ-RF4N3DFB
Description:
FIXED IND 4.3NH 360MA 160MOHM SM
Current Rating (Amps) :
360 mA
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5GHz
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Inductance :
4.3 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.3nH