ELL-SFG151MA
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ELL-SFG151MA
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 150UH 190MA 3.8OHM SMD
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
190mA
Current Rating (Amps) :
190 mA
DC Resistance (DCR) :
3.8Ohm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%