ELL-SFG560MA
Part Number:
ELL-SFG560MA
Description:
FIXED IND 56UH 330MA 1.3 OHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
290mA
Current Rating (Amps) :
330 mA
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
56 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%