ELJ-FB220KF
Part Number:
ELJ-FB220KF
Description:
FIXED IND 22UH 195MA 2.6 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
195 mA
DC Resistance (DCR) :
2.6Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
15MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
±10%