ELJ-LA2R2KF
Part Number:
ELJ-LA2R2KF
Description:
FIXED IND 2.2UH 740MA 200MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
1.4A
Current Rating (Amps) :
740 mA
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%