LMLP1011M330DTAS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
LMLP1011M330DTAS
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 33UH 4.4A 92 MOHM SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
5A
Current Rating (Amps) :
4.4 A
DC Resistance (DCR) :
92mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Iron Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.439" L x 0.394" W (11.15mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%