S0402-6N8H3E
Part Number:
S0402-6N8H3E
Description:
FIXED IND 6.8NH 600MA 100MOHM SM
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.76mm)
Inductance :
6.8 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
19 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Tolerance :
±3%