S0603-39NJ3
Part Number:
S0603-39NJ3
Description:
FIXED IND 39NH 600MA 280MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Inductance :
39 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
37 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Tolerance :
±5%