S0603-3N3F3B
Part Number:
S0603-3N3F3B
Description:
FIXED IND 3.3NH 700MA 100MOHM SM
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Inductance :
3.3 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
18 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Tolerance :
±1%