L3015C6R8MDWDT
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
L3015C6R8MDWDT
Category:
Fixed Inductors
Description:
L3015C6R8MDWDT
Manufacturer :
KEMET
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
870 mA
DC Resistance (DCR) :
160mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
36MHz
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
1212
Tolerance :
±20%