LK1005R39K-TV
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Part Number:
LK1005R39K-TV
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 390NH 20MA 410MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
20 mA
DC Resistance (DCR) :
410mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
85MHz
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Inductance :
390 nH
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
20 @ 10MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±10%