LMXS0606M471BTAS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
LMXS0606M471BTAS
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 470UH 2.58 OHM SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
200mA
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
2.58Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
470 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.232" L x 0.232" W (5.90mm x 5.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%