L6020C6R8NDWDT
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
L6020C6R8NDWDT
Category:
Fixed Inductors
Description:
L6020C6R8NDWDT
Manufacturer :
KEMET
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Package / Case :
2424 (6060 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
2424
Tolerance :
±30%